Tarihçe ve Günümüz

Tarihçe ve Günümüz

Geçmişi 1960 yılına kadar uzanan Fine Food, 1994 yılında “dondurulmuş gıda” üretmek üzere kurulmuş bir aile şirketidir. Kuruluş öncesi dönemde taze meyve-sebze sektörünün her evresini başarı ile icra etmiş olan Göztepe ailesi; Fine Food ile tüm bilgi birikimini dondurulmuş gıda sektörüne taşımıştır.

Kuruluşundan günümüze dondurulmuş gıda sektörünün her alanında öncülüğünü hedefleyen ve bunu gerçekleştiren Fine Food; sahip olduğu 3 üretim tesisiyle ülkemizin en büyük dondurulmuş üretim ve depolama kapasitesine sahip şirketidir.

Bursa/Yenişehir ve Afyonkarahisar/Emirdağ’da kurulu bulunan 465.000 m2 açık, 90.000 m2 kapalı alana sahip tesislerde yıllık 60.000 ton dondurulmuş meyve-sebze ve 100.000 ton dondurulmuş patates (french fries) üretim kapasitesine sahiptir.

Tamamı kendine ait tesislerdeki 75.000 paletlik dondurulmuş ürün depolama kapasitesi ile de ülkemizin lider kuruluşudur.

Fine Food, 15 yılı aşkın süredir kesintisiz devam eden sözleşmeli tarım modeliyle; ülkemizin 7 bölgesinde 60.000 dekar alanda 1.200’den fazla çiftçimizin ürününü tarladan sofraya anlayışıyla, her aşamada günümüzün en modern makine ve teknolojilerini kullanarak tedarik etmektedir.

Sahip olduğu şirket kültürü; deneyimli, birikimli ve nitelikli ekibiyle faaliyetlerini her alanda süreklilik anlayışıyla yürüten Fine Food, hem yurt içinde hem dünya genelinde bir çok ülkede katma değerli ürünleri ile nitelikli dondurulmuş gıda kullanıcılarının ve tüm paydaşlarının çözüm ortağı olma vizyonu ile hareket etmektedir.

Değerlerimiz

Değerlerimiz

Tarladan sofraya, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirlik ilkesine bağlı kalarak;

Üreticilerimizden tüketicilerimize, tedarikçilerimizden, çalışanlarımıza kadar tüm paydaşlarımızın haklarını gözetiyoruz.

Yenilikçiliği teşvik ederek tüm paydaşlarımızın gelişimini sağlıyoruz.

İşimizi yüksek kaliteli, sağlıklı ve güvenli gıda üretimini amaçlayarak günün gereklilikleri ve izlenebilirlik prosedürleri doğrultusunda yürütüyoruz.

Tüm bunları yaparken de geçmişten bugüne ve geleceğe süreklilik ilkesine bağlı olarak faaliyetlerimizi adil, dürüst, yasa ve yönetmeliklere uygun bir şekilde sürdürüyoruz.

Yukarıda belirtilen değerlerimiz, Fine Food'u hem yurt içinde hem de ihracatçı vizyonu ile uluslararası alanda tercih edilen bir marka haline getirmektedir.